Zarząd Dróg Wojewódzich w Krakowie, ul.Głowackiego 56, 30-085 Kraków
A A A

Procedura dotyczy podmiotu ubiegającego się o uzyskanie zezwolenia na przeprowadzenie imprezy powodującej utrudnienia w ruchu lub wymagającej korzystania z drogi w sposób szczególny

Informacje ogólne

Obowiązki organizatora imprezy


Wymogi wniosku:

Wniosek należy złożyć co najmniej na 30 dni przed planowym terminem rozpoczęcia imprezy.

  1. Wszelkie zmiany polegające na wprowadzeniu tymczasowych ograniczeń lub zakazów ruchu poprzez zastosowanie znaków drogowych, mogą nastąpić na podstawie zatwierdzonego projektu tymczasowej organizacji ruchu.
    Wyjątek stanowić może wprowadzenie tymczasowych ograniczeń lub zakazów ruchu poprzez służby Policji po uprzednim zgłoszeniu, przez nie, powyższego do właściwego zarządcy drogi.
  2. Wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami.

Miejsce składania dokumentów:

Wniosek o wydanie zezwolenia na wykorzystanie dróg w sposób szczególny  z  należy złożyć za pośrednictwem poczty, bezpośrednio do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie
ul. Głowackiego 56, 30-085 Kraków,
Tel. (12) 44 65 700, fax (12) 44 65 702
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Opłaty:

Opłata skarbowa: Zgodnie z art. 3 ustawy o opłacie skarbowej za wniosek o wydanie zezwolenia na wykorzystanie dróg w sposób szczególny nie wnosi się opłaty skarbowej. Opłacie skarbowej, zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. c ustawy podlega zezwolenie. W/w opłatę (w wysokości 48 PLN) należy przelać bezgotówkowo na rachunek Urzędu Miasta Krakowa 49 1020 2892 2276 3005 0000 0000 lub wpłacić w kasie UMK. Kopię potwierdzenia dokonania wpłaty należy dołączyć do wniosku.