Zarząd Dróg Wojewódzich w Krakowie, ul.Głowackiego 56, 30-085 Kraków
A A A

Redakcja miesięcznika "Polskie Drogi"05.07.2013

Pozostanie w naszej pamięci jako człowiek, którego energia i sposób działania wymykały się schematom. Zawsze gotowy by „z marszu” jasno i klarownie wyjaśnić każde zagadnienie, odpowiedzieć na każde zadane pytanie. Nawet wtedy gdy zmagał się z chorobą, a telefon z prośbą o komentarz zastawał go – jak się okazywało - w szpitalu.
Poznaliśmy go jako eksperta od spraw drogownictwa, dyrektora ZDW w Krakowie, przewodniczącego Konwentu Dyrektorów ZDW, ale zapamiętamy po prostu jako mądrego, życzliwego i zwyczajnie sympatycznego Człowieka.

Składamy szczere wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym śp. Grzegorza Stecha. Redakcja miesięcznika „Polskie Drogi”


Mieszkańcy04.07.2013

Panie Dyrektorze dziękujemy za kompleksowe remonty dróg wojewódzkich o numerach 980, 977, 993, 979 i 981. Dzięki Panu jeszcze przez wiele lat my mieszkańcy wschodnich rubieży województwa małopolskiego z powiatu Gorlickiego i okolic będziemy mogli w dobrych warunkach podróżować do Krakowa. Cześć Twojej pamięci!


Grażyna Kuźniak04.07.2013

„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Wczoraj z wielkim bólem pożegnaliśmy wspaniałego człowieka, który nawet w ostatniej chwili myślał o innych. Mam nadzieję, że fundacja im. Grzegorza Stecha odniesie sukces i sprawi że na wielu twarzyczkach pojawi się jeszcze uśmiech.
Szczere wyrazy głębokiego współczucia, żalu i otuchy Rodzinie i Najbliższym.


Jan Z.03.07.2013

Laczyla nas nie tylko wzajemna sympatia i szacunek, milosc do Lwowa i Pogoni Lwow, kibicowanie Poloni Bytom, data i miejsce urodzenia ale przedewszystkim wiara i milosc do ludzi. Dlatego tak trudno mi zrozumiec, ze zabrano Cie do lepszego swiata choc byles tu jeszcze tak potrzebny i miales jeszcze tyle do zrobienia.

Wieczne odpoczywanie.


Katarzyna Rymarczyk-Wajda03.07.2013

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie Pana Grzegorza Stecha, - Człowieka prawego, wrażliwego na potrzeby innych, niezwykle zaangażowanego w działania na rzecz polskiego drogownictwa.

W imieniu własnym oraz całej społeczności Ziemi Muszyńskiej pragnę złożyć Rodzinie, Najbliższym, Współpracownikom i wszystkim pogrążonym w bólu wyrazy szczerego współczucia i żalu.

Jan Golba
Burmistrz Muszyny


Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie03.07.2013

Z powodu przedwczesnej śmierci Pana Grzegorza Stecha, wieloletniego Dyrektora ZDW w Krakowie, składamy Państwu wyrazy najgłębszego żalu i prawdziwego smutku.
Pan Grzegorz Stech dał się poznać jako doskonały fachowiec, wspaniały człowiek oraz wypróbowany przyjaciel i współpracownik.
Pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

Dyrekcja i pracownicy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie


Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie03.07.2013

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
ŚP Grzegorza Stecha
Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Wyrazy współczucia i głębokiego żalu po stracie wspaniałego człowieka, drogowca, przyjaciela składamy Rodzinie i Współpracownikom.

Dyrekcja i Pracownicy
MZDW w Warszawie


Tomasz Szczyglewski03.07.2013

Naszym obowiązkiem jest pamiętać o tym wspaniałym człowieku i jego dziele, bowiem jak powiedziała Wisława Szymborska "Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci"


Wydział Dróg Zachodniopomorski Zarząd Dróg03.07.2013

My nie umrzemy nigdy (...) Umiera tylko czas.
Przeklęty czas (...)
Kiedy kochamy, stajemy się nieśmiertelni i niezniszczalni, jak bicie serca, jak deszcz lub wiatr.

Erich Maria Remarque

Ciężko jest wyrazić w słowach współczucie w chwili, gdy wiadomość o śmierci pojawia się nagle ... Wyrazy żalu i ogromnego współczucia dla Rodziny i Współpracowników po stracie Śp. Grzegorza STECHA - Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie


Redakcja miesięcznika Infrastruktura03.07.2013

“Lecz zaklinam – niech żywi nie tracą nadziei
I przed narodem niosą oświaty kaganiec;
A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei,
Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!”

Juliusz Słowacki "Testament mój"

Polskie drogownictwo poniosło niepowetowaną.

Łączymy się w bólu z rodziną Ś.P. Grzegorza Stecha, którego wspominamy jako fachowca najwyższej klasy, a przede wszystkim bardzo dobrzego człowieka. Cześć jego pamięci!

W imieniu redakcji miesięcznika "Infrastruktura: Ludzie Innowacje Technologie" redaktor naczelna Anna Krawczyk


Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie03.07.2013

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
ŚP Grzegorza Stecha
Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Wyrazy współczucia i głębokiego żalu po stracie wspaniałego człowieka, drogowca, przyjaciela składamy Rodzinie i Współpracownikom.

Dyrekcja i Pracownicy
PZDW w Rzeszowie


Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich03.07.2013

Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Dyrektora Grzegorza Stecha.
W imieniu całego Zarządu pragnę złożyć wyrazy szczerego współczucia i żalu.
Łączymy się w bólu spowodowanym tą niepowetowaną stratą oraz składamy kondolencje
Rodzinie, Najbliższym, Przyjaciołom oraz Wszystkim pogrążonym w smutku.


Krzysztof Kondraciuk02.07.2013

Wyrazy współczucia składam przede wszystkim rodzinie i wszystkim znajomym Grzesia. Zwykle o tych, którzy nas opuszczają mówimy dobrze. Są jednak wyjątki. O Grzegorzu, którego znałem od kilkunastu lat, od początku funkcjonowania ZDW, mówiliśmy dobrze także za jego życia. Trudno, że odszedł tak wcześnie, ale z wyrokami boskimi trudno polemizować.
Był, żył, tworzył, pragnął zmieniać świat na miarę swoich możliwości i często z dobrym skutkiem. Wiele rzeczy mu po prostu wychodziło. W najbliższych dniach, tygodniach, miesiącach, niektórzy latach, będą odczuwali smutek i żal i choć mijający czas będzie je goił, to niech pamięć o nim pozostanie. Jego wewnętrzny spokój, optymizm, wiara w to co dobre, otwartość na innych, odpowiedzialność w życiu prywatnym i zawodowym, to zalety nielicznych. Niech jego postawa pozostanie wzorem i przykładem dla innych.


Monika Kasinska02.07.2013

Bardzo przykra wiadomość. Panie Grzegorzu był Pan wspaniałym człowiekiem, nie do zastąpienia. Wielka strata. Wyrazy współczucia dla najbliższych i dla kolegów z ZDW.


Pracownica ZDW w Krakowie02.07.2013

Panie Grzegorzu był Pan wspaniałym szefem, prawym człowiekiem o ogromnej wiedzy, a przede wszystkim wielkim sercu. Walczył Pan o nas Pracowników jak „lew”, o czym wiemy my, jak również Pracownicy Rejonów i Obwodów. Dziękujemy. Zawsze pozostanie Pan w naszych sercach.


Wiesław Dąbrowski02.07.2013

Zachowam w pamięci Pana Dyrektora Grzegorza Stecha jako wybitnego profesjonalistę zasłużonego dla rozwoju drogownictwa. Pan Dyrektor Grzegorz Stech odszedł. Zostaną z nami Jego dokonania.

NON OMNIS MORIAR ...


Bogdan Tarnawski02.07.2013

Brakuje słów kiedy trzeba opisać stratę bliskiej osoby , człowieka który odchodzi w kwiecie wieku . Kiedy wydawałoby się , że tyle jeszcze wyzwań i przeszkód do pokonania stoi na Jego drodze i które mogą być pokonane tylko przez Niego...
Poznałem Grzesia przed 14 laty kiedy zostaliśmy pracownikami Zarządów Dróg Wojewódzkich.
Od początku wyróżniał się swoją energią , chęcią działania , zaradnością i szlachetnością.
Nic dziwnego , że został wybrany na Przewodniczącego Konwentu Dyrektorów Zarządów Dróg Wojewódzkich i pozostał na tym stanowisku do końca.
Przypadliśmy sobie nawzajem do serca i pomimo tego , że widywaliśmy się tylko kilka razy do roku , z dumą mogę powiedzieć , że byliśmy prawdziwymi przyjaciółmi i zawsze mogłem liczyć na Jego pomoc tak na gruncie zawodowym jak i prywatnym. Zawsze podziwiałem u Niego chęć niesienia innym bezinteresownej pomocy . To coś czego mało dzisiaj na świecie i może dlatego wydaje się chwilami , że nie jest on najlepszym miejscem do życia.
Wszyscy wiemy , że był Dyrektorem Zarządu Dróg , Wiceprezesem Zarządu Polskiego Kongresu Drogowego , pierwszym Prezesem Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa i wielu innych stowarzyszeń i instytucji . Zawsze w pierwszym szeregu , zawsze na czele . Chowanie się za plecami innych nie leżało w Jego naturze.
W mojej pamięci jednak pozostanie przede wszystkim jako człowiek . Nie zabierze ze sobą przed Sąd Boży wszystkich odznaczeń , orderów i funkcji . Tam oceniane będą jedynie osobiste przymioty i zasługi a tych , jestem tego całkowicie pewny , nie zabraknie.

Osobiście nigdy nie zapomnę naszych długich rozmów , często do białego rana przy szklaneczce piwa, kiedy mówiliśmy o wszystkim i o niczym - tak jak powinno rozmawiać ze sobą dwóch przyjaciół . Nie żyliśmy tylko sprawami zawodowymi . Grześ nie był człowiekiem który zamykałby się w ciasnych ramach schematów . Wspominam pobyt w Zakopanem kiedy opowiedział mi fantastyczną i skrzącą się humorem teorię o pozaziemskim pochodzeniu owadów , które są szpiegami w ludzkim świecie.
Posiadał wielką wiedzę z różnych dziedzin a szczególnym konikiem wydawały się dla Niego być dzieje dawnych wschodnich terenów Rzeczypospolitej . Zakres wiedzy na ten temat miał naprawdę imponujący.
Nie sposób w kilku słowach, pisanych na gorąco, opisać dorobku życia człowieka na który składają się tysiące spraw wielkich i małych . Dla mnie śp. Grzegorz Stech był i na zawsze pozostanie człowiekiem Wielkim.

Sayonara eien ni Grzesiu

Twój przyjaciel Bogdan Tarnawski


Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi02.07.2013

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Dyrektora Grzegorza Stecha.

Odszedł nasz wspaniały Kolega, znakomity fachowiec i człowiek wielkiego serca.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Dyrekcja i Pracownicy
ZDW w Łodzi.


Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie02.07.2013

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie przesyła wyrazy współczucia dla małżonki i kolegów z zarządu.


Tadeusz Chowaniak Wójt Gminy Zawoja02.07.2013

Kie pójdziemy stela,
to Nos bedzie szkoda,
po górach dolinach
płakać bedzie woda...

ks.J.Tischner

Nigdy nie jest za późno,by powiedzieć dziękuję za Wszystko, i ja to czynię....
Widać Pan miał inne plany,aby budować tam wspólnie.....więc
Niech dobre Anioły pozwolą Ci budować drogi tam u góry..budować drogi dla NAS...
Kiedyś po nich pójdziemy RAZEM...

Cześć Jego Pamięci!!!


Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie02.07.2013

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
ŚP. Grzegorza Stecha
Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie

Wyrazy głębokiego żalu i współczucia Rodzinie i Współpracownikom


Zdzisława Kot-Malinowska02.07.2013

Grzegorz Stech - brakuje słów, by opowiedzieć o wielkiej klasie tego wyjątkowego, a przy tym skromnego człowieka. Bardzo mądry życiem i doświadczeniem, w swojej dziedzinie doskonały fachowiec, uczciwy i prawy. Dla Małopolski pracował bez wytchnienia, zawsze w pierwszej kolejności dla dobra wspólnego, bez względu na opcje polityczne i interesy rządzących. Budził we mnie tęsknotę, by tacy ludzie jak On sprawowali władzę w mojej Ojczyźnie. Wieczne odpoczywanie Panie Dyrektorze... A nam pozostającym pokój i wiara tu na ziemi... Wszystkim Przyjaciołom śp. Grzegorza Stecha, Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie składam wyrazy głębokiego współczucia.


Grzegorz W.02.07.2013

Panie Grzegorzu - oddaję Ci cześć i przekazuję wszystkim świadectwo o Tobie, jako człowieku nieobojętnym na los innych ludzi. Ty - jak prawdziwy przyjaciel - pomogłeś mi w chwili załamania, zwątpienia i potrzeby. Pomimo, że mnie nie znałeś - z taktem i wrażliwością zaoferowałeś swoją pomoc. Takiego Cię poznałem i takiego zapamiętam na zawsze. Dzięki Tobie - dziś istnieje jedno życie więcej. A teraz - kiedy od nas odszedłeś - nabiera ono w moich oczach wymiaru symbolicznego. Czy taki dług da się spłacić...?

Bądź teraz naszym przewodnikiem na krętych drogach życia!
Panie Boże pomóż pogrążonej w bólu i cierpieniu Rodzinie Grzegorza.


Portal Budownictwa Komunikacyjnego ViaExpert02.07.2013

"Choćbym nawet szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną"

Panie Dyrektorze,
Będzie nam Pana bardzo brakowało...


Marek Wierzchowski02.07.2013

Grzesiu,
będzie nam Ciebie bardzo brakowało, tak w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Zapamiętam Cię jako fachowca, dobrego organizatora i wspaniałego kompana w czasie naszych wspólnych wypraw.
Odpoczywaj w Pokoju. Liczę, że jeszcze się spotkamy w lepszym świecie.


Beata02.07.2013

Będziemy tęsknić za Tobą Panie Dyrektorze.