Zarząd Dróg Wojewódzich w Krakowie, ul.Głowackiego 56, 30-085 Kraków
A A A

UWAGA - Droga wojewódzka nr 968 na odcinku  060 km 10+200 (m. Lubomierz)  - odc. 070 km 3+200 most (m. Kamienica) przywrócona przejezdność dla pojazdów do 15 ton. 

kliknij aby zobaczyć szczegóły

Kolejny fragment drogi wojewódzkiej prowadzącej z Lubnia do Zabrzeży przejdzie gruntowną przebudowę dzięki wsparciu samorządu województwa w wysokości prawie 21 mln zł. Mowa konkretnie o ponad 7-kilometrowym odcinku Lubień – Mszana Dolna, którego modernizacja potrwa przez następne niecałe dwa lata.

Marszałek Jacek Krupa oraz przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska przekazali właśnie wykonawcy oraz przedstawicielom gminy Mszana Dolna umowę gwarantującą realizację tej inwestycji. Przypomniał przy tym, że dzięki wsparciu samorządu województwa są przebudowywane setki kilometrów dróg w całej Małopolsce. Dlatego po naszym regionie można podróżować bezpieczniej i bardziej komfortowo.

Realizujemy największy w historii plan budowy dróg – co roku oddajemy do dyspozycji kierowców i mieszkańców kolejne kilometry tras na europejskim poziomie. Sukcesywnie modernizujemy drogi we wszystkich zakątkach Małopolski, dzięki czemu po całym regionie można wygodnie podróżować samochodem. To jednak nie tylko inwestycje, dzięki którym zwiększa się komfort życia mieszkańców, ale wpływa to też pozytywnie na atrakcyjność gospodarczą Małopolski - mówi marszałek Jacek Krupa. - Na nowe drogi i obwodnice przekazujemy co roku ogromne środki, pochodzące zarówno z Unii Europejskiej, jak i budżetu województwa - dodaje.

Większy komfort – nie tylko dla kierowców

Długo oczekiwana przebudowa odcinka z Lubnia do Mszany Dolnej to kluczowa inwestycja dla mieszkańców całej okolicy. Liczący ponad 7 kilometrów odcinek drogi wojewódzkiej nr 968 zostanie gruntownie zmodernizowany – podczas przebudowy zostaną zastosowane nowoczesne rozwiązania, a nawierzchnia zostanie wymieniona na bardziej cichą. Zyskają na tym nie tylko kierowcy, ale też mieszkańcy, których domy znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie drogi, gdyż dobiegający hałas samochodowy będzie mniej uciążliwy.

Warto także pamiętać, że trasa biegnie w bezpośrednim sąsiedztwie urokliwej rzeki Raby. Teraz będzie można dojechać tam jeszcze łatwiej, a podczas wypoczynku nad wodą zgiełk będzie mniejszy. Dzięki całkowicie wyremontowanym i przebudowanym chodnikom na miejsce łatwiej dotrą także piesi. Modernizacja czeka też przystanki i zatoki autobusowe.

Koszt całej inwestycji to prawie 21 mln zł, z czego aż 17,8 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozostałą część pokryją środki z budżetu województwa.

Drogowe zmiany w całym regionie

Przypomnijmy, że to nie jedyna inwestycje drogowa w Małopolsce. W obecnej kadencji wartość wszystkich zadań drogowych realizowanych w województwie opiewa na kwotę ponad 1,6 mld zł. Tylko w tym roku udało się już oddać do użytku mieszkańców m.in. długo oczekiwane obwodnice Oświęcimia czy Skały.

Na 44-kilometrowej drodze wojewódzkiej nr 968 z Lubnia do Zabrzeży, już teraz przebudowywany jest także odcinek Szczawa-Kamienica (za prawie 36 mln zł). Budowane są także nowe ronda w Mszanie Dolnej (za ponad 3,7 mln zł) i Zabrzeży (ponad 3,4 mln zł).

źródło: www.malopolska.pl