Drukuj

To kolejne przedsięwzięcie związane z poprawą bezpieczeństwa na drogach wojewódzkich. Właśnie zakończono modernizacją ruchliwego skrzyżowania DW 966 z drogą gminną w Lednicy Górnej (gm. Wieliczka). Zainstalowana sygnalizacja świetlna, oznakowane przejścia dla pieszych, a także nowo powstałe chodniki zdecydowanie poprawią bezpieczeństwo kierowców, a przede wszystkim pieszych. Inwestycja została zrealizowana dzięki kwocie 584 tys. zł - czyli środkom pochodzącym z budżetu województwa małopolskiego i gminy Wieliczka. W uroczystym otwarciu skrzyżowania uczestniczył wicemarszałek Wojciech Kozak.

Od początku wraz z władzami lokalnymi popierałem inicjatywę związaną z przebudowaniem tego niefortunnego skrzyżowania. Priorytetem była poprawa bezpieczeństwa podczas włączania się kierowców z traktu gminnego do bardzo ruchliwej drogi wojewódzkiej - mówi wicemarszałek Wojciech Kozak. I dodaje: - Poprawa infrastruktury drogowej to jeden z najważniejszych priorytetów władz województwa. Konsekwentnie realizujemy największy w historii plan budowy dróg. W ostatnich czterech latach wyremontowaliśmy już ponad 250 km dróg wojewódzkich. W tym roku na prace przeprowadzane przy tych drogach chcemy przeznaczyć ponad 460 mln zł.

W ramach inwestycji na tym ruchliwym skrzyżowaniu, które przez lata przysparzało wielu problemów kierowcom i lokalnej społeczności wybudowano akomodacyjną sygnalizację świetlną. Przebudowano także wlot z drogi gminnej, jak również wyremontowano jej nawierzchnię na długości około 40 m. Nie zabrakło także bezpiecznych przejść dla pieszych oraz chodników.

Liczymy, że dzięki tej inwestycji wypadki, które niestety zdarzały się w tym miejscu często odejdą w zapomnienie - podsumowuje wicemarszałek Kozak.

Warto dodać, że zadanie zostało zrealizowane w ramach Inicjatyw Samorządowych. Koszt całej inwestycji wyniósł 584 tys. zł. Przedsięwzięcie pokryły po połowie Województwo Małopolskie i gmina Wieliczka.

źródło: www.malopolska.pl