Zarząd Dróg Wojewódzich w Krakowie, ul.Głowackiego 56, 30-085 Kraków
A A A

Już wkrótce przejścia dla pieszych w kilkudziesięciu małopolskich gminach zyskają dedykowane doświetlenie. Na realizację tego zadania w ramach programu poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na małopolskich drogach wojewódzkich zarezerwowano 1,5 mln zł.

Mieszkańcy ponad 50 małopolskich gmin już niedługo będą mogli czuć się bezpieczniej na przejściach dla pieszych na drogach wojewódzkich. Wiele z nich zyska bowiem dedykowane doświetlenie, dzięki którym korzystający z nich piesi będą widoczni nawet z dużej odległości.

Przejście dla pieszych powinno być bezpiecznym azylem. Odpowiednie oświetlenie takiego miejsca zwiększa szansę na to, że osoba korzystająca z przejścia będzie dobrze widoczna dla kierowców. A to przekłada się na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu - mówi marszałek Witold Kozłowski.

Na realizację zadania w ramach programu Zarząd Dróg Wojewódzkich przeznaczył środki w wysokości 1,5 mln zł. Kwota ta będzie stanowić wkład Województwa Małopolskiego. Zadanie będzie współfinansowane przez gminy.

Po wstępnej analizie kosztów inwestycji szacujemy, że w ramach zabezpieczonych środków będzie możliwe wykonanie doświetlenia na 76 przejściach dla pieszych - wyjaśnia wicemarszałek Łukasz Smółka.

źródło: www.malopolska.pl