Zarząd Dróg Wojewódzich w Krakowie, ul.Głowackiego 56, 30-085 Kraków
A A A

Przygotowania do budowy nowej drogi wojewódzkiej z Mościc przez Kępę Bogumiłowicką i Ostrów do ronda w Wierzchosławicach trwają od kilku lat. Teraz ten kluczowy dla regionu tarnowskiego projekt wkracza w kolejną fazę.

Jeszcze w ubiegłym roku wydawało się, że sprawa budowy łącznika utknie w martwym punkcie, gdyż w budżecie Małopolski nie zagwarantowano wystarczających środków na to przedsięwzięcie i przetarg został unieważniony. Nowy zarząd nie poprzestał na obietnicach i natychmiast podjął działania, aby ta inwestycja powstała.

Dokładamy wszelkich starań, aby infrastruktura drogowa w Małopolsce była coraz lepsza. Przedsięwzięcie to poprawi bezpieczeństwo kierowców i ułatwi komunikację w tej części Małopolski - mówi marszałek Witold Kozłowski.

Obecnie, po dokonaniu badania i oceny ofert złożonych w postępowaniu przetargowym została wyłoniona najkorzystniejsza oferta złożona przez firmę METROSTAV Polska S.A., której cena wynosi ponad 140 mln zł.

Cieszę się, że ta długo wyczekiwana przez mieszkańców i kierowców inwestycja już niebawem stanie się rzeczywistością. Budowa łącznika potrwa trzy lata, a jej zakończenie planowane jest w 2023 roku - podkreśla wicemarszałek Łukasz Smółka.

Przypomnijmy, że w marcu została podpisana umowa między czterema samorządami odnośnie wspólnego udziału w budowie nowej drogi z mostem łączącej autostradę A4 z Mościcami i dalej ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie. Samorządowcy zadeklarowali zabezpieczenie wsparcia finansowego dla realizacji tego przedsięwzięcia.

W krótkim czasie wykonaliśmy olbrzymią pracę, aby z impetem ruszyć z miejsca. Powstanie łącznika między Mościcami a wierzchosławickim węzłem autostradowym jest niezwykle ważne dla mieszkańców, inwestorów i turystów odwiedzających te okolice - dodaje Anna Pieczarka z zarządu województwa.

 

 

źródło: www.malopolska.pl