Zarząd Dróg Wojewódzich w Krakowie, ul.Głowackiego 56, 30-085 Kraków
A A A

Dzisiaj w Nowym Sączu przy Baszcie Kowalskiej odbyło się spotkanie, podczas którego minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński wraz z wicemarszałkiem Małopolski Łukaszem Smółką poinformowali o uzyskaniu rządowego dofinansowania na budowę nowego mostu na Dunajcu. Inwestycja powstanie dzięki wsparciu nowego, rządowego programu Mosty dla regionów. W wydarzeniu udział wzięli również radni województwa, Marta Mordarska i Patryk Wicher.

Decyzja Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju otwiera drogę do podpisania umowy na dofinansowanie do 80% kosztów projektowania inwestycji. Koszt przygotowania dokumentacji dla powstania mostu na Dunajcu wynosi 3,8 mln zł, z czego 3,04 mln zł władze województwa małopolskiego otrzymają w ramach dofinansowania z budżetu państwa. Natomiast łączny koszt budowy mostu wraz z drogami dojazdowymi jest szacowany na około 155 mln zł.

Jesteśmy wiarygodni. Ten most - trzeci już most w Nowym Sączu - powstanie po to, żeby Sądecczyzna lepiej się rozwijała - podkreślił minister Jerzy Kwieciński.

To ważne przedsięwzięcie dla Sądecczyzny. Po raz kolejny stawiamy na zrównoważony rozwój w naszym województwie. Inwestycje dotyczące komunikacji i transportu chcemy przeprowadzić w każdym zakątku Małopolski - podkreślił marszałek Witold Kozłowski.

Podczas spotkania wicemarszałek Łukasz Smółka podziękował ministrowi, parlamentarzystom, radnym sejmikowym, za pozytywną decyzję i dobrą współpracę.

Budowa mostu, to inwestycja przede wszystkim dla mieszkańców Małopolski i turystów. Znacząco usprawni komunikację i przeprawę przez rzekę, dzięki czemu podróżni szybko i bezpiecznie dotrą do celu - powiedział wicemarszałek Łukasz Smółka.

Most połączy DK87 z DW969. Środki pochodzą z rządowego programu Mosty dla Regionów. Przebieg nowej drogi jest na etapie konsultacji, aby wybrany wariant był społecznie, ekonomicznie i środowiskowo akceptowalny dla wszystkich.

źródło: www.malopolska.pl