Zarząd Dróg Wojewódzich w Krakowie, ul.Głowackiego 56, 30-085 Kraków
A A A

Obwodnica Wolbromia - inwestycja, na którą od lat czekają zarówno mieszkańcy miasta, jak i kierowcy przejeżdżający przez powiat olkuski – jest coraz bliżej ukończenia. W uroczystym otwarciu II etapu obwodnicy uczestniczył wicemarszałek Łukasz Smółka.

Inwestycja w Wolbromiu pozwoli wyprowadzić z miasta znaczną części ruchu tranzytowego, a w szczególności upłynni ruch w rejonie skrzyżowania DW 783 i DW 794 oraz przejazdu kolejowego.

W ramach drugiego etapu budowy obwodnicy – od ul. Skalskiej do ul. Brzozowskiej (DW 794) – został wybudowany m.in. odcinek drogi o długości 3 km, dwa skrzyżowania typu rondo (z ul. Skalską i ul. Łukasińskiego) wraz z dojazdami i blisko 2 km dróg serwisowych. Całkowita wartość robót budowlanych wykonanych w ramach tego etapu to ponad 20 mln zł.

Obwodnica Wolbromia nie tylko ułatwi życie mieszkańcom. Sprawi także, że okolica stanie się atrakcyjniejsza dla inwestorów, a to oznacza nowe możliwości biznesowe i nowe miejsca pracy - podkreślił wicemarszałek Łukasz Smółka.

Poprawa jakości małopolskich dróg to jeden z naszych priorytetów. Chcemy, by zarówno mieszkańcy, jak i podróżni mogli bezpiecznie i w komfortowych warunkach pokonywać zaplanowane trasy - dodał wicemarszałek Łukasz Smółka.

Przypomnijmy, że budowa pierwszego etapu obwodnicy – tj. od ul. Miechowskiej (DW 783) do ul. Brzozowskiej – została zakończona w czerwcu. W ramach tego etapu został wybudowany m.in. odcinek jezdni o długości ok. 1 km, dwa skrzyżowania typu rondo (z ul. Brzozowską i ul. Miechowską) oraz dwie drogi serwisowe. Całkowita wartość robót budowlanych wykonanych w ramach tego etapu to blisko 6,5 mln zł.

Łączna wartość zadania Obwodnica Wolbromia od ul. Miechowskiej do ul. Skalskiej (etap I i II) to ponad 31 mln zł.

Prace związane z trzecim etapem budowy obwodnicy – tj. odcinka od ul. Skalskiej do ul. Olkuska Szosa – trwają.

źródło: www.malopolska.pl