Zarząd Dróg Wojewódzich w Krakowie, ul.Głowackiego 56, 30-085 Kraków
A A A

W poniedziałek, 2 grudnia w budynku Dworca Głównego w Krakowie odbyło się uroczyste otwarcie nowego Punktu Obsługi Klienta Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej (MKA). W wydarzeniu wziął udział wicemarszałek Łukasz Smółka.

Nowy Punkt Obsługi Klienta to miejsce, które w realny sposób ułatwi mieszkańcom Małopolski podróżowanie po naszym województwie. To właśnie tutaj będzie można zakupić bilet okresowy, dokonać zwrotu biletu oraz załatwić wszelkie sprawy związany z funkcjonowaniem Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej - powiedział wicemarszałek Łukasz Smółka.

Już wkrótce planujemy rozwinięcie Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej o połączenia z Oświęcimiem i Chrzanowem. To kolejne, nowe udogodnienia dla mieszkańców naszego regionu, a także dla turystów - podkreślił wicemarszałek Łukasz Smółka.

Małopolska Karta Aglomeracyjna (MKA) to nowoczesne rozwiązanie dla podróżujących, dedykowane do zarządzania i obsługi publicznego transportu zbiorowego na obszarze Województwa Małopolskiego, w ramach którego funkcjonuje jeden nośnik usług w postaci nowoczesnej karty zbliżeniowej i aplikacji mobilnej. System MKA umożliwia mieszkańcom regionu dostęp do oferty usług świadczonych przez organizatorów publicznego transportu zbiorowego na terenie Krakowa, Tarnowa, Nowego Targu, Zakopanego oraz Wieliczki. To także oferta w postaci taryfy usług kolejowych - Taryfy Małopolskiej i Biletu Górskiego obowiązujących u operatorów kolejowych takich jak: Przewozy Regionalne oraz Koleje Małopolskie funkcjonujących na wszystkich trasach w województwie małopolskim.

Małopolska Karta Aglomeracyjna to rozwiązanie integrujące funkcjonujące systemy sprzedaży usług związanych z publicznym transportem zbiorowym (Krakowska Karta Miejska, Karta Krakowska oraz Tarnowska Karta Miejska), oferujące te usługi mieszkańcom regionu w atrakcyjnych cenach zwiększając przez to dostępność publicznego transportu zbiorowego. W systemie MKA funkcjonują usługi zintegrowane w postaci łączonych biletów okresowych systemów transportu miejskiego w Krakowie oraz w Tarnowie z okresowymi biletami kolejowymi, oferowane z upustem na poziomie około 10%. Planowanie jest także rozszerzenie funkcjonalności systemu MKA o możliwość obsługi stref płatnego parkowania.

           

źródło: www.malopolska.pl