Zarząd Dróg Wojewódzich w Krakowie, ul.Głowackiego 56, 30-085 Kraków
A A A

W Krościenku nad Dunajcem w ciągu drogi wojewódzkiej 969, na skrzyżowaniu z drogą powiatową, trwają obecnie prace przy przebudowie istniejącego ronda na rondo turbinowe. Inwestycję wizytował Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego.

W ramach prowadzonych prac przebudowane zostanie rondo wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Węzeł drogowy będzie posiadał po dwa pasy od strony Nowego Sącza oraz Szczawnicy co znacząco upłynni ruch. Dodatkowo przebudowane zostaną także chodniki oraz przejścia dla pieszych, które zostaną wyposażone w dedykowane oświetlenie, co podniesie poziom bezpieczeństwa pieszych oraz komfort kierowców. W tym celu zostaną zainstalowane urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Inwestycje lokalne mają dla nas kluczowe znaczenie, dlatego cieszy, że już wkrótce mieszkańcy będą mogli jeździć nowym, bezpiecznym rondem turbinowym. W Zarządzie Województwa Małopolskiego podjęliśmy decyzję, że nasze działania będą wynikały z idei zrównoważonego rozwoju. Środki są kierowane w różne części województwa, w tym również dla Krościenka i okolic. Nowe rondo poprawi bezpieczeństwo i sprawi, że ruch będzie płynny - podkreślił marszałek Witold Kozłowski.

Warto podkreślić, że w sezonie urlopowym na drogach przy rondzie tworzyły się korki. Miało to związek z dużym ruchem turystycznym. Inwestycja z pewnością poprawi płynność ruchu ze względu na zwiększenie przepustowości tego ważnego węzła drogowego.

Koszt realizacji zadania to 1,8 mln zł.

źródło: www.malopolska.pl