Zarząd Dróg Wojewódzich w Krakowie, ul.Głowackiego 56, 30-085 Kraków
A A A

W Krościenku nad Dunajcem w ciągu drogi wojewódzkiej 969, na skrzyżowaniu z drogą powiatową, zakończyły się prace przy przebudowie istniejącego dotychczas ronda na rondo turbinowe. Znaczenie tej inwestycji dla mieszkańców przybliżył podczas konferencji prasowej Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

W ramach inwestycji przebudowano rondo wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Obecnie posiada ono po dwa pasy na woltach od strony Nowego Sącza oraz Szczawnicy. Przebudowane zostały także chodniki oraz przejścia dla pieszych, które wyposażono w dedykowane oświetlenie, co w znacznym stopniu podniosło poziom bezpieczeństwa pieszych oraz komfort kierowców. W obrębie skrzyżowania zainstalowano urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Celem inwestycji było upłynnienie ruchu pojazdów w Krościenku nad Dunajcem, którego natężenie wyraźnie wzrasta w sezonie urlopowym oraz w weekendy.

Inwestycje lokalne mają ogromne znaczenie dla mieszkańców tego regionu. Dzięki przebudowie korzystający z ronda będą mogli przemieszczać się sprawniej i bezpieczniej. Jako Zarząd Województwa Małopolskiego podjęliśmy decyzję, by w naszych działaniach kierować się ideą zrównoważonego rozwoju i w ten sposób działamy. Ta inwestycja jest tego doskonałym przykładem - podkreślił marszałek Witold Kozłowski.

Koszt przebudowy ronda to ponad 1,7 mln zł.

Realizacja tej inwestycji pozwoliła zwiększyć przepustowość ważnego węzła drogowego, co istotnie wpłynie na płynność ruchu pojazdów w tej okolicy. Warto przy tej okazji wspomnieć, że dziś w Krakowie podpisaliśmy list intencyjny dotyczący przygotowania infrastruktury drogowej w całym regionie w związku z Igrzyskami Europejskimi w 2023 roku. Zaplanowano duże modernizacje i remonty. Dzięki tym inwestycjom nasz region będzie zdecydowanie lepiej skomunikowany - dodał marszałek Witold Kozłowski.

W spotkaniu w Urzędzie Gminy w Krościenku nad Dunajcem uczestniczyli także: senator Jan Hamerski, poseł na Sejm RP Anna Paluch, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie Katarzyna Węgrzyn- Madeja, zastępca wójta gminy Krościenko nad Dunajcem Tadeusz Topolski oraz przedstawiciel wykonawcy.

źródło: www.malopolska.pl