Województwo Małopolskie Województwo Małopolskie

Coraz bliżej budowy północnej obwodnicy Zakopanego

W poniedziałek 14 marca podpisano umowę pomiędzy Województwem Małopolskim, a Miastem Zakopane na opracowanie wielowariantowej koncepcji budowy północnej obwodnicy Zakopanego. Dokument podpisali: marszałek Małopolski Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka oraz burmistrz Zakopanego Leszek Dorula.

Mam nadzieję, że podpisane dzisiaj porozumienie dotyczące opracowania koncepcji budowy obwodnicy Zakopanego rozwiąże wieloletnie problemy. Wkład województwa to 700 tys. zł, drugą część przekaże miasto Zakopane. W ślad za tym dokumentem pójdą kolejne etapy prac. Mam nadzieję, że ten proces będzie sprawny – podkreślił marszałek Witold Kozłowski.

Koszty tego etapu prac to 700 tys. zł, w tym 50 proc. z budżetu województwa i 50 proc. z budżetu miasta. Termin zakończenia prac objętych umową to rok 2023.

Rozwój transportu na obszarze Podtatrza jest niezwykle ważny dla tej części regionu, ale też całej Małopolski. Porozumienie odnośnie budowy obwodnicy Zakopanego było jednym z celów, jakie założyliśmy podczas spotkań w ramach Forum Podtatrza. Wszystko po to, aby właśnie Podhale miało sprawny dojazd i wyjazd z Zakopanego w kierunku Krakowa i dalej w stronę Warszawy – dodał wicemarszałek Łukasz Smółka.

Przypomnijmy, że Program rozwoju systemu transportowego na obszarze Podtatrza do 2030 roku wspierany jest przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, premiera Mateusza Morawieckiego i ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

źródło: www.malopolska.pl