Województwo Małopolskie Województwo Małopolskie Unia Europejska Unia Europejska

Inauguracja budowy nowego odcinka trasy rowerowej EuroVelo 11

W Małopolsce powstanie 14 km europejskiej trasy rowerowej EuroVelo 11. Ma ona łącznie 6 tys. km długości, przebiega od Norwegii po Grecję, a przez rowerzystów nazywana jest „Bestią Wschodu”. W Proszowicach wicemarszałkowie Łukasz Smółka i Józef Gawron uroczyście zainaugurowali jej budowę. W wydarzeniu wzięli udział również samorządowcy i przedstawiciele wykonawcy.

Przez Małopolskę przebiegają dwie ważne europejskie trasy rowerowe, w tym właśnie EuroVelo 11. Dzięki nowej inwestycji rowerzyści będą mogli skorzystać z kolejnego odcinka tej drogi przebiegającej przez nasz region. Ułatwi to nie tylko komunikację, ale również będzie okazją do dalszego rozwoju turystyki, w tym turystyki rowerowej – mówi wicemarszałek Łukasz Smółka.

EuroVelo 11 to europejska trasa rowerowa o długości 6 tys. km od Norwegii po Grecję. Duża jej część przebiega przez Polskę, a rowerzyści nazywają ją „Bestią Wschodu”. Podróżując nią można odwiedzić m.in. Helsinki, Warszawę, Belgrad, Skopje i Ateny.

W ramach inwestycji na terenie Gminy Proszowice powstanie blisko 14 km drogi, które dołączy do zintegrowanej sieci tras rowerowych w Województwie Małopolskim. Będzie to odcinek EuroVelo 11 od granicy miasta Kraków do styku z województwem świętokrzyskim – dodaje wicemarszałek Józef Gawron.

Zostaną też wyremontowane istniejące drogi publiczne i wewnętrzne oraz wybudowane i wyremontowane obiekty inżynierskie. Łączny koszt zadania to ponad 21 mln zł, a przewidywany termin jego zakończenia to 31 października 2023 roku.

źródło: www.malopolska.pl

Galeria

Inauguracja budowy nowego odcinka trasy rowerowej EuroVelo 11 - zdjęcie w galerii nr 1 Inauguracja budowy nowego odcinka trasy rowerowej EuroVelo 11 - zdjęcie w galerii nr 2 Inauguracja budowy nowego odcinka trasy rowerowej EuroVelo 11 - zdjęcie w galerii nr 3 Inauguracja budowy nowego odcinka trasy rowerowej EuroVelo 11 - zdjęcie w galerii nr 4