Województwo Małopolskie Województwo Małopolskie Unia Europejska Unia Europejska

Nowy most w Ostrowie k. Tarnowa otwarty dla ruchu!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, most w Ostrowie łączący autostradę A4 z tarnowską SAG został dzisiaj (29 grudnia) dopuszczony do ruchu.

To ważna inwestycja dla Tarnowa i całego regionu tarnowskiego. Kierowcy zyskują łatwiejszy dostęp do Strefy Aktywności Gospodarczej, ale także do tarnowskich Azotów, które zatrudniają wielu okolicznych mieszkańców. Ten most to szybszy i łatwiejszy sposób dotarcia do domów, firm i zakładów pracy, a poprzez szybszy dojazd do autostrady A4, to także dużo lepsza komunikacja z całą Polską i Europą – mówi Józef Gawron, wicemarszałek województwa małopolskiego.

W ramach inwestycji wykonano m.in. most o długości ok. 815 m, rondo jednopasmowe i skrzyżowanie wraz z drogami dojazdowymi, ciąg pieszo-rowerowy na całej długości zakresu wraz z oświetleniem i elementy ochrony środowiska (nawierzchnia redukująca hałas i ekrany akustyczne w terenach zabudowy, przejścia dla migracji małych zwierząt, zastosowanie szczelnego systemu kanalizacji deszczowej, wstępne oczyszczenie wód odprowadzanych z drogi, budowa szczelnych barier na krawędziach mostu na Dunajcu).

Dokonane odbiory potwierdziły najwyższą jakość wykonanych prac i dzisiaj możemy oddać to rozwiązanie komunikacyjne do użytku. Życzymy wszystkim kierowcom, żeby ten prezent na nowy 2024 rok dobrze im służył – dodaje wicemarszałek Józef Gawron.

Nowa przeprawa na Dunajcu w gminie Wierzchosławice to najdłuższy most w ciągu dróg wojewódzkich w Małopolsce i jeden z najdłuższych w kraju.

Realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich – dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w wysokości niemal 134 mln zł. Całkowita wartość tej inwestycji to ponad 170 mln zł.

źródło: www.malopolska.pl

Galeria

Nowy most w Ostrowie k. Tarnowa otwarty dla ruchu! - zdjęcie w galerii nr 1 Nowy most w Ostrowie k. Tarnowa otwarty dla ruchu! - zdjęcie w galerii nr 2 Nowy most w Ostrowie k. Tarnowa otwarty dla ruchu! - zdjęcie w galerii nr 3 Nowy most w Ostrowie k. Tarnowa otwarty dla ruchu! - zdjęcie w galerii nr 4 Nowy most w Ostrowie k. Tarnowa otwarty dla ruchu! - zdjęcie w galerii nr 5 Nowy most w Ostrowie k. Tarnowa otwarty dla ruchu! - zdjęcie w galerii nr 6 Nowy most w Ostrowie k. Tarnowa otwarty dla ruchu! - zdjęcie w galerii nr 7 Nowy most w Ostrowie k. Tarnowa otwarty dla ruchu! - zdjęcie w galerii nr 8