Województwo Małopolskie Województwo Małopolskie Unia Europejska Unia Europejska

O inwestycjach drogowych w powiecie bocheńskim

Modernizacje i rozbudowy DW 966 na terenie powiatu bocheńskiego były głównym tematem rozmów podczas spotkania wicemarszałka Józefa Gawrona z wójtem Lipnicy Murowanej Tomaszem Gromalą. W rozmowach oraz wspólnej wizytacji inwestycji drogowej w Lipnicy Górnej uczestniczyli także: radny województwa Piotr Dziurdzia i radny powiatu bocheńskiego Józef Radzięta.

Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 966 Trzciana – Lipnica Murowana w miejscowości Lipnica Górna prowadzona jest na długości około 1,5 km. Zakres prowadzonych prac obejmuje m.in. remont nawierzchni, pobocza, rowów oraz zjazdów. Koszt realizacji tego zadania to ponad 4 mln zł.

Podczas spotkania z wójtem Lipnicy Murowanej Tomaszem Gromalą omówiono stan realizacji prac w ramach tej inwestycji, a także podsumowano zadania wykonane w poprzednich latach na drodze wojewódzkiej nr 966.

W 2021 roku wykonano modernizację DW 966 na terenie gminy Trzciana, o długości 4,3 km. Wartość robót na przedmiotowym odcinku wynosiła ponad 4 mln zł – przypomniał wicemarszałek Józef Gawron.

Wśród zrealizowanych zadań wymieniono także rozbudowę DW Muchówka – Lipnica Dolna – Tymowa. Inwestycja ta została zrealizowana w latach 2018-2020 na terenie gmin Trzciana, Lipnica Murowana, Gnojnik i Czchów. Całkowita długość rozbudowanego odcinka drogi wojewódzkiej wyniosła około 4,3 km. Koszt zadania to 16,5 mln zł. Omówiono także zadanie związane z realizacją drugiego etapu obwodnicy Gdowa w latach 2016 – 2018. Koszt inwestycji to ponad 22 mln zł.

źródło: www.malopolska.pl

Galeria

O inwestycjach drogowych w powiecie bocheńskim - zdjęcie w galerii nr 1 O inwestycjach drogowych w powiecie bocheńskim - zdjęcie w galerii nr 2 O inwestycjach drogowych w powiecie bocheńskim - zdjęcie w galerii nr 3 O inwestycjach drogowych w powiecie bocheńskim - zdjęcie w galerii nr 4 O inwestycjach drogowych w powiecie bocheńskim - zdjęcie w galerii nr 5 O inwestycjach drogowych w powiecie bocheńskim - zdjęcie w galerii nr 6 O inwestycjach drogowych w powiecie bocheńskim - zdjęcie w galerii nr 7 O inwestycjach drogowych w powiecie bocheńskim - zdjęcie w galerii nr 8