Województwo Małopolskie Województwo Małopolskie Unia Europejska Unia Europejska

Przegląd inwestycji w Gminie Sękowa

10 stycznia marszałek Witold Kozłowski odwiedził mieszkańców i samorządowców z terenu Gminy Sękowa. W trakcie wydarzenia m.in. otwarto nowo powstałe przedszkole. Wzięła w nim udział radna województwa Jadwiga Wójtowicz.

Pobyt na Ziemi Gorlickiej marszałek rozpoczął od wizytacji zakończonej niedawno ważnej inwestycji drogowej – mostu przy drodze wojewódzkiej łączącego miejscowości Siary i Sękową. Koszt budowy to ponad 8 milionów złotych z czego połowa to środki województwa, a połowa pochodzi z rezerwy budżetu państwa.

10 stycznia nastąpiło także oficjalne otwarcie przedszkola, które powstało przy wsparciu finansowym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

Koszt tych inwestycji, bo mowa też o remoncie biblioteki, to ponad 4 miliony złotych. Takie projekty wpisują się w naszą politykę regionalną, to inwestycja w przyszłość, którą są właśnie dzieci korzystające z nowych pomocy naukowych, zabawek edukacyjnych czy wygodnej biblioteki – podkreślał marszałek Witold Kozłowski.

Marszałek Małopolski odwiedził także seniorów w Męcinie Wielkiej, a także wizytował inwestycje na terenie Uzdrowiska Wapienne.

źródło: www.malopolska.pl

Galeria

Przegląd inwestycji w Gminie Sękowa - zdjęcie w galerii nr 1 Przegląd inwestycji w Gminie Sękowa - zdjęcie w galerii nr 2 Przegląd inwestycji w Gminie Sękowa - zdjęcie w galerii nr 3 Przegląd inwestycji w Gminie Sękowa - zdjęcie w galerii nr 4 Przegląd inwestycji w Gminie Sękowa - zdjęcie w galerii nr 5 Przegląd inwestycji w Gminie Sękowa - zdjęcie w galerii nr 6 Przegląd inwestycji w Gminie Sękowa - zdjęcie w galerii nr 7 Przegląd inwestycji w Gminie Sękowa - zdjęcie w galerii nr 8 Przegląd inwestycji w Gminie Sękowa - zdjęcie w galerii nr 9 Przegląd inwestycji w Gminie Sękowa - zdjęcie w galerii nr 10 Przegląd inwestycji w Gminie Sękowa - zdjęcie w galerii nr 11